![Softfront Vietnam Vietnam Big Logo](https://itviec.com/rails/active_storage/representations/proxy/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBMWdvREE9PSIsImV4cCI6bnVsbCwicHVyIjoiYmxvYl9pZCJ9fQ==--b62861ed99134de7bdda1c1bb470f2f1e9ac0215/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaDdCem9MWm05eWJXRjBTU0lJY0c1bkJqb0dSVlE2RW5KbGMybDZaVjkwYjE5bWFYUmJCMmtCcWpBPSIsImV4cCI6bnVsbCwicHVyIjoidmFyaWF0aW9uIn19--79eee5883893a012786006950460867831e6f661/softfront-vietnam-logo.png)
Softfront Vietnam
4 đánh giá
Sếp tốt, lương ổn
5
Điều tôi thích:
Công ty giải tán r :( thật tiếc khi công ty đã bán cho fsoft
Sếp tâm lí, rành tech.
, công việc có nhiều thứ thách.
Không gian thoải mái. Hồi đầu có lớp JP và eng sau thì bỏ do ko hiệu quả
Đề nghị cải thiện:
Công ty cần mở lại. Nhớ sếp vs văn hoá nơi này quá
Không phải OT nhiều
4
Điều tôi thích
The salary is really good, the manager always tries to increase my salary before I request. There are many training courses about soft skills, celebrated by the CEO, and self-training about technical.
Đề nghị cải thiện
Boss is like a sun. Way too hot sometimes. So it's best if he just stays and works from home a couple of days. Please keep doing what you are doing :)
Phúc lợi tốt cho nhân viên
3
Điều tôi thích
The salary is really good, the manager always tries to increase my salary before I request. There are many training courses about soft skills, celebrated by the CEO, and self-training about technical.
Đề nghị cải thiện
Boss is like a sun. Way too hot sometimes. So it's best if he just stays and works from home a couple of days. Please keep doing what you are doing :)
Môi trường làm việc thoải mái thân thiện, nhưng thiếu tính công bằng
3
Điều tôi thích
The salary is really good, the manager always tries to increase my salary before I request. There are many training courses about soft skills, celebrated by the CEO, and self-training about technical.
Đề nghị cải thiện
Boss is like a sun. Way too hot sometimes. So it's best if he just stays and works from home a couple of days. Please keep doing what you are doing :)